SEIKLUSED SILMAPIIRIL

Lõvikutsikas ja Hiireke

Paljud inimesed, kes on kaugel EESTIS on kadedusest sinised – sest seal on lumi ja külm ning nad usuvad seda mida internetist loevad, ajalehest näevad ja parem karta kui kahetseda!

pilt
Kõik kohad on turiste täis - keset päeva, nad on kohe nii kiired et ei jää minuga isegi koos pildile! (Gran Canaria, Teror)

Isegi sellise suure kartuse pärast jätsid meie reisikaaslased kaasa tulemata.

Teate – see reisimine pole mingi tuumateadus, see on sama lihtne kui vanasti, tõsi mõned tüütud lisategevused, aga mitte midagi kosmoseteadusega võrreldavat.

Mina kasutan lendamiseks LUFTHANSAt. Tõsi, siin on kah paar trikki, mida pead kindlasti jälgima. Kui lennupileti endale soetad, siis ära võta seda 100 EUR odavamat, sest see tähendab sulle automaatselt pikemat lendu ja lisa koroona testi, mis läheb umbes see sama raha maksma – võta ikka nii, et lups kohe edasi!

Kui kardad et ümberistumiseks on aega vähe – ära karda! Lennufirma ise hoolitseb selle eest et sa jõuaksid ikka kindlalt ühelt lennukilt teisele. Näiteks Tallinn – Frankfurt lennuk maandub erinevalt siis kas A30 või A36 väravasse, ning sealt jõuab vabalt 20 – 30 minutiga liikuda järgmistesse punktidesse. Näiteks lennuk Tenerifele lendab edasi väravast A34, mis on kohe saabumise värava kõrval, seega ümberistumiseks on sul alla 5 minuti vaja aega! Mina tulin GRAN CANARIAle, mina pidin selle pikema maa maha kõndima väravasse A14, aga vabalt jõudsin ka pissil ära käia, mingi väikse wrapi osta ja järgmisse lennukisse pugeda!

Tõsi – toitlustamisega on kõvasti tagasi tõmmatud, enam ei ole tüütuid kommerts müüke, ega ohtraid veinimägesid. Tallinn - Frankfurt lennukis saad endale väikse shokolaadipatooni ja pudeli vett. Frankfurdist edasi lennates anti kenasti kinni pakitud külm wrap (taimetoidulistele), ilma lihata – säilib kauem ja taas pudel vett! No palju sel inimesel ikka vaja.

Hispaaniasse tulekuks tuleks sul 72 tundi enne lendu SpTH ankeet täita, ning QR kood saada. Tehke see rahulikult kodus suure arvutiga ära. Printige see kood välja ning siis kui te hakkate Hispaanias lennuväljast lahkuma, piiksutatakse see formaalsus lihtsalt läbi.

Tõsi – seal on mitmed „piirangud kirjas“ – aga ärge neid nii süvenenult lugege. Meil on näiteks 3 ööbimispunkti (lubatud on ainult 1). Pange siis see esimene! Nõutud on ka lennukis oleva istekoha number – no seda me saame ju teada alles 23 tundi enne lennu algust! Ütlen ausalt, mina panin umbes – kelle asi! Kirjas on ka et ööbimiskoht peab olema registris – ausalt, mitte keegi ei kontrolli sinna kui sa oled pannud kirja näiteks PUU 1 ja POST 2. Peaasi et on täidetud.

Tõsi, hästi ettevaatlik peab olema nende valikküsimustega. Ning siin olge nii ausad kui tahate – aga kui ikka teie õde töötab Haiglas ja te olete selle ausalt üles tunnistanud – siis see võib tõesti probleemi tekitada! Vastake nii, nagu lihtsam „pole koroonaga kokku puutunud, pole ühtegi arsti, haiglatöötajat kohanud, pole kusagil varem reisil käinud“ Seda vähem sekeldusi, sest nagunii tegelikult mitte keegi ei kontrolli – puhas „formaalsus“!

Ja see koroona test Eestis! Seda on ainult lennukisse pääsemiseks vaja – seda nõuab Lufthansa ning kontrollitakse Tallinna lennuväljal. Tehke rahulikult SYNLABis see test ära, ärge oodake mingeid „printimisi“, see 7 EUR – mis tuleb lisaks maksta printimise eest on liigne kulu! Ärge kartke et 24 tunni pärast peale testi on teie lennuk läinud ja teil polegi testi. SYNLAB teeb testid valmis samal öösel ja juba hommikul ärgates saate need ise välja printida – tõsi siin võiks võimalusel olla värviprinter, on lihtsam!

  • Ostke pilet TALLINN – FRANKFURT – (KUHU IGANES) – selline mis saab kohe edasi lennata, et ei peaks vahejaamas passima!
  • Minge tehke SYNLABIS ninakaabe (57 EUR), printige tulemus hommikul välja!
  • Täitke ära SpSH (Hispaania) deklaratsioon – mida vähem probleeme välja toote, seda parem! Ärge takerduge hotelli ega lennukoha taha – see on formaalsus!
  • Lennake kohale ja nautige reisi, sest kõik ei ole nii julged ja mingeid turistide horde te siit ei leia, saate ise olla nagu ainsad inimesed maamunal!

Hinnad on soodsad, sest pole turiste – kes hindu „üles kruvivad“.