SEIKLUSED SILMAPIIRIL

Lõvikutsikas ja Hiireke

EGIPTUS 

SHARM el SHEIK

15.03 - 28.03.2021a.

On märts aasta 2021. Koroona on jätkuvalt päevakorral. Sellest COVID 19 möllust on möödunud 1aasta kui pidime Egiptusesse minema. Puhkus on planeeritud 15.03 – 28.03.2021a. Kas saame kuskile reisile? Ei tea. 

Kas oli see saatus või ennustus, kui Lõvikutsika jõulukingi reisikuupäevaks oli ekslikult minevik märgitud. Reis Egiptusesse 18.03 – 25.03.2019. Hotell nimega SHARM INN AMAREIN 4 * . Lõvikutsikas mainis mitu kuud, et talle kingiti reis mis oli juba toimunud. Ei see ei ole mineviku reis vaid ikka tuleb märtsis alles. Mul läks kogemata valesti, parandasin pastakaga ära. Meid oli 4 kes sellele samale reisile pidid minema. Rein, Melle, Lõvikutsikas ja Hiireke.

originaal

Jaanuaris 2020 tulid ärevad teated, et Hiinast on hakanud levima kole koroona viirus mis olevat hakanud levima elusturgudelt müüdavatelt nahkhiirtelt. Inimesi nakatas see viirus palju ja väga eluohtlik on see viirus. Terve Wuhani maakond pandi karantiini, et viirus välja ei pääseks. Ajalehe piltidelt olid ainult surnute laatsaretid ja laibakotid.

Kaks kuud hiljem märtsi alguseks 2020 oli viirus jõudnud Euroopasse. Itaalias suri inimesi nagu Märtsi pommitamise ajal sõjaväljal.

Nädal enne reisi kirjutas reisikorraldaja, et reis toimub ja hirm ei ole põhjuseks et reis ära jääks. Ok lähme siis, vedeleme rannas kui kõik muud atraktsioonid kinni. Melle veel pablas, et kui palavik tõuseb seal lakke ja haiglasse pannakse, ei oska nendega rääkidagi, appikene küll. Tema loobub, tühja sellest rahast. Lõvikutsikas ja Hiireke ei pidanud loobumisplaane. Üks päev enne meie reisi teatas reisikorraldaja, et meie reis siiski tühistatakse ja viimane lennuk Egiptusesse lendab 18.03.2020a. ja samal päeval kohe tagasi, ainult eestlaste ära toomiseks. 18.03 olid meie kohad lennukis olemas ja broneeritud, kuid lennuk lendas ilma meieta. Sellel päeval läksid kaks lennukid üheaegselt Egiptusest eestlasi ära tooma. Tervest maailmast kutsuti eestlasi koju tagasi ja anti teada millal viimased lennukid lendavad.

pilt2

Lõvikutsikas käis veel Egiptusest tagasituleva lennuki vastas ühel inimesel kes oleks meil Egiptuses giidi eest olnud.

pilt1

Reisikorraldaja pakkus variandi, et saame reisi 1aasta võrra edasi lükata või asendada mõne muu reisiga. Olin õnneks kaine mõistusega, et ei usu, et see viirus nii kiiresti kaoks. Suvel ongi maja ehitusega palju tööd ja lükkame samade tingimustega ja sama hinnaga reisi 1 aasta võrra edasi. Uus reis pidi toimuma 17.03 – 24.03.2021a. Sama hotell ja Melle ja Rein olid ka sellega nõus. Kuigi nad tahtsid pigem juba juulis Bulgaaria reisi vastu vahetada. Meie jäime omale kindlaks, et ei reisi suvel kuskile, eestis on ka suvel ilus ja soe ning palju toimetamist aias ja ehitusega.

Melle ja Rein üritasid 2020a suvel minna Bulgaariasse, Kreetale, Horvaatiasse, Makedooniasse, Türki…..Kõik reisid broneerisid ja kõik reisid ka tühistati. Ühe reisiga viisime nad isegi juba Tallinna lennujaama kohale, kui tund aega enne reisi öeldi et reis tühistati.

Märts, Aprill 2020a. oli terve eesti elu lukku keeratud: lapsed ei käinud koolis, lasteaias lapsi polnud, söögikohad, hotellid suletud. Mais hakkas viirus taanduma ning tasapisi hakkas elu toimima. Lasteaedades lapsed käisid, pidi neid enne kraadima ja lapsevanemaid lasteaeda sisse ei lubatud. Busside esimesed uksed olid suletud. Räägiti teisest lainest mis pidavat sügisel tulema. Suvi oli rahulik, rahvarohked üritused, laste lõpupeod ja koosolekud keelati. Paljud koosolekud, konverentsid hakkasid toimuma läbi interneti ekraani taga, Zoom, Teams, Facebooki grupp.

Sügisel september, oktoober 2020a.oli suht rahulik, soovitati kanda kõikjal maske ja pesta hoolega käsi. Inimesed õppisid elama viirusega koos. Oli neid kes surid viirusesse, põhiliselt need kellel oli kaasuvaid haigusi. Lastel ja noortel kulges viirus kergelt. Hakati Covidit testima, ninaneelust pulga abil võetava proovi alusel. Oli a-sümptomaatilisi haigeid, kes ei jäänudki koroonasse vaid ainult levitasid seda teistele.

Teine koroona laine tuli meile detsembri alguseks 2020a., kus oli 1000 nakatunut päevas. Taas suleti koolid ja huviringid. Politseinikud hakkasid avalikes kohtades kontrollima maskikandmist. Oli igasugu poolt ja vastuliikumisi. Räägiti vaktsiini jõudmisest ja eesliini töötajate vaktsineerimisest. Vaktsineerimisest on ka palju poolt ja vastuargumente.

Vaatasin et meie reis vist ikka toimub ja isegi lennuajad kõik kenasti kirjas. Kuid Vabariigi valitsus tühistas kõik Egiptuse reisid kuni 25.01.2021a. seoses kõrge riskipiirkonnaga ja koroona suure leviku tõttu.

pilt3

pilt4

Reisikorraldaja saatis jaanuaris teate, et meie reis Egiptusesse jälle tühistati. Seekord oli kaks varianti, kas raha tagasi või leida uus reis nende pakutavast reisivalikust. Teadmata kas reisid kunagi ka reaalselt toimuvad.

Sirvides reise 2021a. kus lubatakse, et reisid hakkavad toimuma pooles veebruaris. Hinnakiri on 100€ kallim + 72 tundi enne reisi tasuline COVID test mis maksab 70€ ja tagasi tulles uuesti COVID test 70€ ning 10 päeva eneseisolatsiooni ja siis veel üks COVID test 70€. Meie reis läheks 300€ iga inimene kallimaks ja teadmata kas reis ikka toimub.

Otsustasime raha tagasi küsida ning uut reisi küll ei julge kohe broneerima ja ostma hakata. Praegu uurin viimase hetke pakkumisi. Pakkumised on ahvatlevad: Sansibar, Tansaania, Roheneeme saared kõik hüper, super odav. Aga kuupäevad ei klapi kohe kuidagi meie puhkuseajaga. Enamus reise lubatakse algusega Aprill 2021a.

Meie reisime hoopis Gran Ganariale, märtsis 2021. Omal käel, Lufthansa lennukiga ja ilma reisifirmata!