SEIKLUSED SILMAPIIRIL

Lõvikutsikas ja Hiireke

07.11.2020
SEIKLUSED AUTOGA 2020
REHVIDE JALUTUSKÄIK

Hiireke on oma autol iga aasta ise rehve vahetanud. No tegelikult viimased aastat käib see nii, et Lõvikutsikale aetakse sõit sisse ja tuleb minna rehve vahetama.

Hommikul ärkasime üles ja algaski tõsine tööpäev. Mindi kuuri ja tiriti välja kõik neli talverehvi. Need olid suvel kuuris päris porised, Lõvikutsikas kloppis neid veidigi puhtamaks ja tiris need kõik ükshaaval Hiire Toyota juurde. Sealt vulpsasid rehvid pagasisse.

Hiireke otsustas – et rehve ei vahetata kodus – vaid ikka Vembu-Tembu maal oleval parkimisalal. Seal on veidi asfaltit, palju ruumi ja mitte keegi ei sega meid.

Lõvikutsikas üritas küll juttu viia sinnamaale, et vahetaks kodus ära. Oleks asi lihtne. Ei, Hiireke arvas et tal on puhkuse päev – saab veidi ringi sõita ja kasuliku ühendada meeldivaga. Võetigi siis pidu riided kaasa ja pandi rehvivahetus riided autosse.

Vurr – viiski Hiireke oma Lõvikutsika koos auto talviste papudega Vembu – Tembu maale, kus oli parkla ja seal sai vabalt rehve vahetada. Lõvikutsikas muidugi ütles, et sa oled ju minu AUDI vanad head lamell rehvid kõik endale alla saanud, et tegelikult polekski vaja talviseid rehve alla panna.

EI – VAHETAME ÄRA! Oli Hiireke kangust täis.

Jõudsimegi autoga Kiisale ja kui Vembu – Tembu maa paistma hakkas, äkitsi just meie nina ees keeras üks teine auto just sinna platsile kuhu meil vaja oli saada.

Hiireke hakkas turtsuma „Näh, nüüd just oli neil vaja minna sinna seksima, kus mul on vaja rehve vahetada“. Ning ta suurest pahameelest hakkas edasi sõitma. Sõitsime ja sõitsime mööda pisikest kitsast käänulist teed – täiesti uduumbe suunas.

Peagi hakkas paistma Vilivere küla ja peale Vilivere tuli KOHILA. Lõvikutsikas vaatas vasakule ja paremale – ning palus Hiirekesel minna Burgeriboksi peatuse taha – seal on kah parkla.

EI, ajas Hiireke jonni, lähme parem kiriku juurde. Kiriku ees aga seisis Politsei. Esimese hooga sõitis Hiireke suurest hirmust kirikust mööda, kartis Politseinikku nagu kriminaal. Siis aga korjas julguse kokku, keeras auto ringi ja me läksimegi Kohila Vene õigeusu kiriku platsile rehve vahetama. Kui autost välja tulime, kiskus Lõvikutsikas kõik rehvid autost välja ja siis kui selga tõstsime. Issake, olime täpselt surnuaia väravas. (Meid ikka kisub surnuaeda koguaeg!)

Ja kohe kui tungraud alla sai, tuli ka üks auto. Kui esimene vasak suverehv alt ära võetud sai, tuli ka teine auto – siis kolmas ja muudkui inimesi vooris ja vooris! Vot sulle rahulikku parklat!

Lõvikutsikas veel kuulis kui üks mees ütles teisele „Ma saatsin teile ju sõnumi et saame Surnuaia väravas kokku!“

Üks rehv oligi vahetatud, aga see oli kohe päris töss mis alla sai. Lõvikutsikas ütles, et pole hullu – lähme bentsukasse, mis oli 200 meetri kaugusel ja pumpame täis. Kuid selleks et bentsukani sõita oli vaja kõigepealt eelpumpamine teha. Panimegi oma väikese autopumba põrisema. See muudkui pumpas ja pumbas.

Siis arvas Hiireke, et ei – päis nii kah ei saa, tuleb vist ikka asjad kokku korjata ja edasi minna.

Lõvikutsikas korjaski kõik autopapud surnuaia värava eest kokku ja sõitsime siis ühe vahetatud rehviga tanklasse.

Kui Lõvikutsikas selle rehvi täis pumbas, sikutas ta ka kontrolliks pagasist teised rehvid välja, et ka need üle kontrollida. Mida rohkem ta kontrollis, seda kurvemaks hiireke läks, sest ainult üks oli korralikult täis ja ülejäänud kõik tössid.

Mõtle, ta vaeseke peab nüüd hakkama neid rehve talvel kell 1 öösel Tallinnas peale bussisõitu ise iga päev pumpama hakata. Ometigi on tegelikult ju lamellid all, millega võib aasta ringselt sõita. Siis ta leebus ja läksime edasi Burgeri boksi taha asuvasse parklasse, kus lõvikutsikas juba vahetatud rehvi uuesti alt ära võttis, ning vana tagasi pani.

Lõvikutsikas võttis kiiresti ka ühe burgeri ja edasi sõitsime autopesulasse, sest lõvikutsikas arvas, et hoolimata sellest, et need plekkvelgedel olevad rehvid on nüüd küll täis, on nad väga räpased ja tuleks ära pesta.

Autopesulas saigi suure seiklemise järgi rehvid puhtaks pestud ja autosse tagasi toppida. Pärast vahetasime rehvivahetuse riided ära, käisime poes ja 5 tundi hiljem said talverehvid, nüüd juba pestuna ja täis pumbatuna oma koha kuuris tagasi! Ju nad jäävad ülejärgmist talve ootama!

Kogu see trall läks meil 66 eurot maksma, sest kui me pole rehve vahetanud – siis me poleks ka poes käinud!