SEIKLUSED SILMAPIIRIL

Lõvikutsikas ja Hiireke

estonia 640

SEIKLUSED AUTOGA 2016
03.11.2016 Paide - Tartu
Teekond: 481,2 km
2004 Audi A4
Marsruut: Saku - Paide - Tartu - Võnnu - Tartu

Seoses Eesti Reisibussid MTÜ omamisega satub ka pimedale kanale mõni tera suhu ja seega minule. Tekkis ootamatu olukord kus kaks arsti oli vaja hädasti PAIDEST > TARTU saada, selleks ma siis võtsingi oma Audi ja läksin Sakust Paide, võtsin kliendi peale – viisin Tartu …

paide tartu vonnu

Aga oleks siis nii lihtne kõik. Hakkasin Sakust juba varakult sõitma. Jõudsin Paide juba kell 15:00, väljasõit oli Paidest kell 16:30. Käsin Kultuurimajas söömas ära ja siis sõitsin Paide Polikliiniku ette, haigla on seal kõrval – võtsin siis kell 16:00 endal jope seljast et panen selle pagasisse, nii on mugav sõita.

Mõeldud – tehtud kuid siis kui pagasiluugi kinni lõin meenus mulle üks pisiasi, nimelt ei ole minu auto pagasit võimalik nupust avada – vaid võtmetel asuvast puldist. Jopet seljast võttes olid mul võtmed näpus, sest veidi lund sadas ja ei tahtnud et pagas lund täis sajab tegin siis puldist pagasi lahti, pistsin võtmed tasku, et käed vabad oleks – et saaks jope seljast võtta ja siis pagasisse panna. Aga tasku ei olnud kahjuks püksitasku vaid kogemata ekslikult just jopetasku ja jope ju sai pagasisse panna. Ma teadsin – et sinna pagasisse teisiti ei pääse kui puldile vajutades.

Helistasin siis esimesele ettejuhtuvale tuttavale, kes elas Paides. Mees tuligi kohale ja mõtles et keerab suvalise võtme, või kruvikeerajaga mul pagasi lahti – aga ei midagi ikkagi Audi. Siis helistati mitmele audi mehele ja kõik justkui ühest suust kinnistasid et sedaan Audidel on olemas suuasaauk, ehk kahe istme vahel auk, mida avades saab suusad pagasisse panna.

Üritati siis iste välja võtta – ma ütlesin küll, et minu arust mul seda auku ei ole, et mul on kinnine pagas. Ainus asi mis ei toiminud minu Audil oli see, et tavaliselt tõstetakse tagumised istmed üles ja siis tulevad nad lahti. Aga minu istmete seljatoed olid tugevalt turvapoltidega kinni ja ei tulnud sealt midagi lahti – ning suusaauku kah ei olnud.

Lõpuks siis helistas mu tuttav Paide Päästeametis töötavale sõbrale ning sutsti umbes kolme minutiga oligi suur tuletõrje auto kohal. Väike kirurgiline lõige, ning käepideme taga olev riie oligi lahti lõigatud. See auk on seal ca 20x10 sentimeetrit. Siis aga selgus kogu tõde – ei mingit „suusaauku“ ikka kinnine metallsein. No osavad mehed siis lõikasid ka selle täpselt lahti ja siis lükati pagasis olev turvapolster neetidest lahti - ning minu ära külmunud kere saigi sooja. Sain endale jope selga, ning ka võtmed ilmusid jope taskust välja. Kui auto käima panin, helistas ka klient küsides kas olen kohal. Sõitsingi täpselt minuti pealt ette. Ning kõik jätkus nagu poleks vahepeal midagi olnud. Prr … siiani on see külmatunne. Kui ikka seisad lumesajus, käes kindad ja peas müts ning seljas õhuke särk.