SEIKLUSED SILMAPIIRIL

Lõvikutsikas ja Hiireke

Mulle on juba ammu räägitud, et miks minna reisile raha eest, kui saab reisida ka nii - et makstakse hoopis peale! See tundus väga segane olevat. Kuid tõesti, oligi käes lõuna ja auto veeres õue ning mind sikuati autosse. Reis Rootsi võis alata.

Bussireis! OK, tore! Sõitsime me siis kusagile kesk Eestisse ja näe, olidki ilusad kollased bussid rivis. Mulle öeldi, vali kas 7272 või 7273. No mulle meeldivad alati sellised numbrid mis korduvad - seega võtsin 7272!

IMG 20210709 171056MP

14 meetrine madalapõhjaga CNG küttel toimiv maakonnabuss. Rootsi numbritega! Minu bussisõit sai alguse!

Olen juba teist aastat tubli bussijuht olnud, aga sõita bussiga Eestist - Rootsi, seda pole ma varem teinud. Kui nüüd väga aus olla siis olen käinud lugematu arv kordi Stockholmis kruiisilaevaga ja ikka reisijana - kus olen ostnud odava või kallima pileti ning läinud "viuhti".

Nüüd tuli aga ise olla bussis ainuke reisija, esimesel istmel - juhtival kohal!

Saigi siis jupike ära sõidetud, panin kohe üksi ees kaapima seega reisikaslasel ei jäänud muud üle kui järgmine buss võtta ja mulle järgi kimada. Veidi aja pärast helises telefon, kuule - Alexelas teeme peatuse, vaja gaazi sisse pumbata!

busland2

Parkisin siis kenasti bussi ära, reisikaaslane jõudis kah kenasti järgi. Panime siis Gaazid sisse ja edasi vurinal sadama suunas. Sellel korral ma kahjuks Tallinna tavapärasesse Rootsi terminali ei jõudnudki, sealt kus normaalsed inimesed käivad - vaid meie sõitsime hoopis Paldiski suunas. Jõudes Paldiski, kamandati meid kohe eraldi platsile ning et asi kindel oleks saatis Politsei kohe kaks koera meie busse läbi otsima - nad ei saanud aru, miks sõidavad kaks bussi laevale - mitte kummagil ei ole mitte ühtegi Rootsikeelset reisijat vaid on bussijuht. Prooviti siis minuga rääkida inglise, soome, vene keeles. Politseineiud olid päris hädas, nad ei tahtnud väga tunnistada et nad ise rootsi keelt ei oska. Lõpuks üks küsib teise käest, kas sa rootis keelt oskad! Ma siis avasin suu, ma ütlesin - ei noh, saab ka eesti keeles hakkama :) Issand kui õnnelikuks inimesed läksid.

Loe peagi edasi ... jätkub