SEIKLUSED SILMAPIIRIL

Lõvikutsikas ja Hiireke

turkey 640

SEIKLUSED LENNUKIGA 2011
18.05. - 25.05.2011 TÜRGI

Ammu oli juba hiirekesel koos sõbrannaga plaan minna Türki! Miks just Türki? Türgi tundus olevat segu islamimaast ja euroopast. Plaanid paika pandud ja kohvrid pakitud algas sõit lennukiga mustade meeste maale.

Meie kaks blondiini naljatasime, et ei tulegi sealt enam tagasi, läheme Türgi haaremisse vabatahtlikult ning ei pea kunagi enam tööd rügama. Saadame 10 lammast lennukiga kodumaale tagasi. Nii lihtsalt see aga kahjuks või õnneks ei läinud, ei tahtnud meid keegi sinna haaremisse. Kohapeal selgus, et siin maal on meeste ja naiste suhted vägagi täpselt paika pandud. Mehed ülistavad oma ema ja perekonda, ning naised on riietatud pikkadesse ürpidesse ning on vägagi truud oma meestele. Kohalikud pereemad ei tohi isegi oma sugulasest meesterahvaga niisama poodigi minna kui teda ootab naasmisel kohe surmanuhtlus. Samuti kohalikud mehed ei tohi tänaval jalutada moslemist naissoost olevusega, kohe peab abielluma või ootab teda surmanuhtlus. Meesterahvad tahaks aga vägagi tänaval naistega ringi jalutada, nii nad siis kleebivadki naissoost turistidele külge ja lihtsalt jalutavad kaasa. Keelt nad eriti ei mõista, paar sõna ingliskeelt ja mõned venekeelsed sõnad. Jalutavad pikad ja pikad kilomeetrid ning lõpuks saadavad hotelli ka ära. Ei tea kas nad omaarust turvavad, pakuvad seltsi või on neil muud midagist plaanis. Meie nende mõtetest igal juhul midagi aru ei saanud.

DSC06517
Peatusime 7 ööks hotellis Residence Rivero ning jäime ülimalt rahule! Kuna pakett oli kõik hinnas, siis süüa ja juua võis hommikust hilisööni ning seda lakkamatu vahega. Tegime mõned tiirud linnapeal ja jälle tagasi sööma ja jooma. Hotelli kokk tegi sealsetest viljadest arbuusist, melonist väga vahvaid kujukesi ning turistid ahhetasid ümber ja muudkui pildistasid.

DSC06889

Mure oli kas ikka tagasisõidu riided enam selga mahuvad. Üllatuseks mahtusid ja koju jõudes olin paar kilo kergemgi kui sinna sõites. Jalutasime pikal rannapromenaadil mis kulges ühest linnaotsast teise. Solberdasime jalgupidi merevees. Rannas olid kõikvõimalikud atraktsioonid turistidele: banaanisõit, deltablaniga paadi järgi õhus hõljumine, skuutrisõit ja snorgeldamine.

DSC06526

Türgi kaubandus oli meie jaoks kallis, üllatav oli see, et neil vahet pole mis rahaühikutega maksad. Korraga oli käibel kolm raha - türgi liirid, USA dollarid ja EURO. Kauplustes olid hinnasildid ka kõik korraga või ükshaaval. Ümberarvutamine käis neil kiiresti, ükskõik millega maksad, peaasi et ostad ja maksad. Poes igal pool on Türgi kommid, marmelaadid ja šerbett. Nende magusalembus on meie mõistes kohutav, no nii magus on kõik olemasolev magustoit, et seda ei malda proovimagi. Küpsised, tordid, biskviidid-letid on lausa lookas magusa all. Üllatav oli ka see, et ei mingit korrapärasust kaupluselettidel, kõik riiulid segamini ja üksteise otsas.

DSC06576

Reisi jooksul sõitsime tõelise mereröövli jahiga mööda lahesoppe ja nautisime kauneid vaateid merelt, päevitasime laevatekil ja mereröövlid teenendasid meid söögi ja joogiga ohtralt, pildistasid ja tegid sulle valmis taldriku kus oli sinu enda pilt peal. Ühe sellise meene sealt kaasa krabasingi.

DSC06868

Külastasime Pamukkalet mis on nimetatud üheks tuntuimaks Türgi looduse imeks. Unikaalne „Puuvillakindlus“ on kuulus oma valgete kaltsiumist terrasside ja mineraalveebasseinide poolest. Arvatakse, et vesi mõjub väga hästi silmadele ja nahale ning aitab astma, reuma ja dermatiidi korral. On meeliülendav supelda mõnusalt soojas vees ja uurida vee all olevate iidsete sammaste fragmente. Külastasime Hierapolise antiiklinna varemeid, selle teatri, kalmistu ja rooma vanne. Iidne amfiibteater vot see oli võimas, Colosseum Itaalias kahvatus selle kõrval. Ehitise sügavus või kõrgus oleneb kustpoolt vaadata, alt või ülevalt oli muljetavaldav. Samuti viidi meid Alanya linna kõrgeima joa juurde, kus vesi otse merre langeb.

DSC06617

DSC06943

Külastasime Türgi sauna kus sind küüritakse nii puhtaks ja masseeritakse naha sisse kõikvõimsad nahaõlid. Saunas olid küüriaks ja masseeriaks ainult meesterahvad. Küürimine toimus kohe teisel päeval Türgis kuna siis ei olnud päike veel jõudnud nahka punaseks põletada ja nahk kannatas nühkimist. Kindlasti tasuks kord elus Türgi sauna külastada küll, rohkem ei tahakski.

DSC06468

KülastasimeAlanya linna. Alanya vanalinn oli selline lagunenud punaste katustega üsna väike territoorium oma kitsate tänavatega. Kuna külastasime linna üpris hilja õhtul, siis tundus vanalinn inimtühjana. Ainukesed kes seal kondasid olid turistid. Vanalinn ulatub mereni ning merel on sadamad väikelaevadele.

DSC06953

IMGP2170

Igal juhul tasub Türgit veel külastama minna, sest nii palju jäi veel uudistamata!

DSC06548